Fandíme rodině | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.


Hlavní navigace

FB

A
A
A

-

English

Nacházíte se zde: vyzva.prorodiny.cz » BRÁNA » O službě BRÁNA

O službě BRÁNA

Kdo jsme?

Jsme bezplatná sociální služba, která se jmenuje Integrační klub BRÁNA.

Nabízíme ambulantní sociálně aktivizační služby pro děti a mladé lidi se zdravotním postižením ve věku od 12 do 35 let, dle zákona č. 108/2006 o sociálních službách, § 66 obsahujících tyto základní činnosti:

 a) zprostředkování kontaktu se společenským prostředím - organizujeme skupinové akce v zázemí naší organizace a také vyhledáváme a navštěvujeme společenské, kulturní, sportovní a vzdělávací akce

b) sociálně terapeutické činnosti - rozvoj komunikačních dovedností, rozvoj orientace v situacích, nácviky sebe obslužných činností, modelové situace

c) pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí - individuální pomoc při konkrétním problémem. Ukazujeme možnosti návazné sítě sociálních služeb i jiných institucí dle individuálních potřeb.

 

Pro koho tu jsme?

Jsme tady pro mladé lidi ve věku 12 – 35 let, kteří mají zdravotní postižení a potřebují (a také chtějí) smysluplně trávit volný čas.

Naše služby poskytujeme převážně na území Ostravy, proto jsme schopni poskytnout službu především lidem z Ostravy, případně Moravskoslezského kraje.

Kapacita naší služby je 30 uživatelů.

 

Jaké jsou naše cíle?

1. Budete mít možnost setkávat se s vrstevníky se zdravotním postižením i bez postižení

2. Podpoříme Vás tak, abyste dokázali navazovat a udržovat přirozené sociální vztahy – měli kamarády, známé, partnery,…

3. Podpoříme Vás tak, abyste dokázali také Vy sami smysluplně organizovat svůj čas, ve prospěch toho, co chcete

4. Věříme, že si pak budete více uvědomovat, co všechno dokážete, umíte a současně rozvinete své dovednosti a schopnosti, které máte

 

Jaké jsou naše zásady a hodnoty?

Věříme v lidskou důstojnost každého jedince. Chceme mu pomoci tuto důstojnou zakoušet a rozvinout. Jako součást organizace, pracujícího na základě křesťanských hodnot, naplňujeme skrze naši službu hodnoty úcty a lásky.

  • Respektujeme lidi, kteří využívají naše služby, takové, jací jsou. Nasloucháme jejich potřebám a podle našich možností je pomáháme naplnit.
  • Věříme v to, že se každý člověk umí správně rozhodnout a že dokáže být samostatný - každý má zodpovědnost rozhodovat se sám za sebe.
  • Ten, kdo naše služby využívá, je odborník na svůj život – na to, co potřebuje, na to jak věci řeší – my ho na cestě podpoříme a doprovodíme.
  • Spolupráce je založena na vzájemné důvěře mezi pracovníkem a člověkem využívajícím službu.

 

Za co se u nás platí?

I když jsme bezplatná sociální služba, na některé mimořádné akce si účastníci musí připlatit: na výlety 200 Kč/osobu a na vícedenní aktivizační pobyty podle typu akce.

 

Mapa

mapa BRÁNA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Darina Pawlaková

vedoucí služby BRÁNA, pracovník v sociálních službách
Telefon: 774 244 081
E-mail: dpawlakova@prorodiny.cz

Soubory ke stažení

BRÁNA - klíč ke bráně (velikost: 3643kB, typ: PDF)

BRÁNA - Smlouva o poskytování sociálně aktivizačních služeb (velikost: 83kB, typ: DOCX)Domů | Kontaktujte nás | Registrace | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Textová verze