Fandíme rodině | Centrum pro rodinu a sociální péči z. s.


Hlavní navigace

FB

A
A
A

-

English

Nacházíte se zde: vyzva.prorodiny.cz » VÝZVA » O VÝZVĚ

O VÝZVĚ

VÝZVA

Každý jdeme životem s nějakou výzvou. Pro děti a mladé lidi se zdravotním postižením a jejich rodiny je životní výzvou jejich nelehká situace. VÝZVA jim již od roku 2002 pomáhá překonávat překážky, aby mohli žít běžným životem.

Dětem a mladým lidem se zdravotním postižením pomáhá žít životem, který se podobá běžnému životu jejich vrstevníků, nabízí jim nové možnosti a zkušenosti a překonává s nimi znevýhodnění, které jim jejich situace přináší.

Pečující rodiny podporuje, provází a pomáhá jim zvládat náročnou péči a těžkou životní situaci.  
Středisko VÝZVA jim nabízí čtyři služby:

RODINNÝ PRŮVODCE nabízí odborné sociální poradenství a podporu při řešení obtížné životní situace dětem a mladým lidem se zdravotním postižením do 35 let, jejich rodinám a osobám pečujícím. Kromě odborného poradenství nabízí motivační, vzdělávací a podpůrné setkávání pečujících osob, knihovnu a půjčovnu kompenzačních, rehabilitačních a didaktických pomůcek.

Služba OASA poskytuje osobní asistenci u dětí a mladých lidí do 30 let se zdravotním postižením, a jejichž situace vyžaduje pomoc jiné fyzické osoby.
Osobní asistence umožňuje dětem a mladým se zdravotním postižením žít tak, jako jejich zdraví vrstevníci.
Pomáhá jim rozvíjet jejich dovednosti a schopnosti, trávit jejich volný čas podle jejich přání, získávat nové zážitky a životní zkušenosti a být sami sebou.

RESPIT poskytuje odlehčovací službu osobám, které pečují o dítě či mladého člověka od 1 roku do 35 let se zdravotním postižením.
Odlehčení a odpočinek pečujícím osobám nabízí prostřednictvím krátkodobé občasné asistence u jejich dětí, podle jejich okamžitých potřeb, tak aby si mohli odpočinout, vyřídit si potřebné záležitosti, mít čas pro sebe a nabrat potřebné síly.
V rámci odlehčení nabízí RESPIT i rehabilitační asistenci, kdy asistenti pravidelně cvičí s dětmi či mladými se zdravotním postižením v domácím prostředí rehabilitační cvičení potřebná pro udržení a rozvoj jejich zdravotního stavu.

Integrační klub BRÁNA nabízí sociálně aktivizační činnosti pro starší děti a mladé lidi se zdravotním postižením ve věku od 12 do 35 let.
BRÁNA pořádá individuální setkávání, skupinové setkávání (múzická, tvořivá, keramická, dramatická dílna), skupinku sportovní, setkávání dospělých, čajovnu, výlety a pobyty.

Kontakty

Centrum pro rodinu a sociální péči z. s. - Středisko VÝZVA

(areál Lékařské fakulty Ostravské univerzity)
Telefon: 552 301 404
E-mail: vyzva@prorodiny.cz
Adresa: Syllabova 19, 703 86 Ostrava-Vítkovice

Odborné sociální poradenství RODINNÝ PRŮVODCE

Telefon: 774 244 256
E-mail: pruvodce@prorodiny.cz

Osobní asistence OASA

Telefon: 552 301 407
E-mail: oasa@prorodiny.cz

Odlehčovací služba RESPIT

Telefon: 552 301 405
E-mail: respit@prorodiny.cz

Integrační klub BRÁNA

Telefon: 552 301 408
E-mail: brana@prorodiny.czDomů | Kontaktujte nás | Registrace | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Textová verze